Kto je tu rukojemníkom?

Autor: Daniel Miklošovič | 4.9.2012 o 19:45 | (upravené 5.9.2012 o 16:36) Karma článku: 8,63 | Prečítané:  968x

Učiteľ ZŠ v Rožňave Matúš Bischof, ktorý nepodporuje štrajk učiteľov, v rozhovore pre denník SME (4. 9. 2012, str. 4) vyhlásil: „Keď štrajkovali lekári, nepáčilo sa mi, že brali pacientov ako rukojemníkov, preto to nechcem robiť ani ja s deťmi a ich rodičmi.“

Pán kolega Bischof, nie sme to náhodou skôr my - učitelia, kto sme rukojemníkmi v tomto štáte? Vykonávame náročné, spoločensky dôležité povolanie vyžadujúce si vysokoškolské vzdelanie a neustále dovzdelávanie sa. Za akú mzdu? Vy ju považujete za primeranú? Neprináleží nám dôstojnejšie finančné ohodnotenie? Požiadavky predkladáme rok čo rok každej vláde. Aký to má efekt? Nový minister školstva Dušan Čaplovič na začiatku svojho pôsobenia vyhlásil, že vyššie platy nebudú. Je prázdna štátna pokladnica a bodka. Bude vari niekedy plná? Nie je to skôr otázka priorít štátu?

Vraj deti a rodičia ako rukojemníci. Veď štrajkujeme aj kvôli nim. V konečnom dôsledku chceme dosiahnuť zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu. To musí predsa uznať aj každý rozumne uvažujúci rodič a podporiť nás. Jeden deň bez vyučovania teraz a hádam stovky lepších školských dní v budúcnosti. Neohrozujeme zdravie či životy ľudí. Je mi ľúto, že sa nájdu učitelia, ktorí nie sú schopní obetovať jeden deň a zjednotiť sa pre lepšiu budúcnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?