Galisova logika

Autor: Daniel Miklošovič | 5.3.2013 o 13:17 | (upravené 5.3.2013 o 16:12) Karma článku: 20,72 | Prečítané:  1327x

Denník Sme (2. 3. 2013): „Učiteľom vláda nedala toľko, koľko lekárom, ale na rekonštrukciu štadiónov dá 45 miliónov. Je to správne?“

Dušan Galis (splnomocnenec vlády pre šport a poslanec Smeru): „Dala na športoviská, čo má veľký význam. Ak chceme, aby vyrastali zdraví mladí, je to určite tak dôležité, ako platy učiteľov. Ak chceme mať múdre aj zdravé deti, je podmienka, aby sa podporovalo jedno aj druhé. ... Ak platí, že prostredie vychováva človeka, je dôležité, aby deti vyrastali v čistom a peknom prostredí. Aby mali motiváciu a šport ich zaujal.“

Súhlasím, že zdravie detí je dôležité a pravidelné športovanie zdravie jednoznačne podporuje. Avšak koľko detí má možnosť športovať na futbalových štadiónoch vo väčších mestách, povedzme v takej Trnave? Ako sa zvýši motivácia detí športovať, keď mnohé z nich v škole nemajú ani poriadnu telocvičňu a futbalový štadión vidia akurát tak zvonku? A čo dievčatá? Väčšinu z nich futbal príliš nezaujíma. Tie už nemusia byť motivované? Prečo nie aj atletika, plávanie či hoci aj zumba? Ak vám tak záleží na zdraví detí, nenašla by sa efektívnejšia forma podpory? Za 45 miliónov by sa dalo postaviť cirka 400 školských telocviční. Alebo by sa s nimi dali vyfinancovať tretie hodiny telocviku na všetkých základných a stredných školách na niekoľko rokov. Alebo by sa mohli podporiť voľnočasové športové aktivity detí, napríklad formou športových poukazov.

Nie, pán Galis, tu nevyhráva zdravie detí ako všeobecná výhoda pre spoločnosť. Deti si iba vkladáte do úst na obhajobu neobhájiteľného. Tu jednoznačne vyhral futbalový lobing. Vylobovať 45 miliónov z vreciek daňových poplatníkov zas až taký problém nebol - ani samotný premiér sa náklonnosťou k futbalu netají. Tak teda, páni, športu zdar a futbalu zvlášť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?